ASMD100F/33-2
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
ASMD100F/33-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.48 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 33 VDC
Series : ASMD
Current Rating - Max : 40 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.9 A
Trip Current : 2.16 A